Olsztyn będzie miał rowery miejskie? Trwa zbieranie podpisów Olsztyn będzie miał rowery miejskie? Trwa zbieranie podpisów

Olsztyn będzie miał rowery miejskie? Trwa zbieranie podpisów (© SZYMON STARNAWSKI / POLSKAPRESSE)

Stowarzyszenie Wizja Lokalna nie ustaje w wysiłkach by wprowadzić w Olsztynie system rowerów miejskich znanych z innych polskich miast.

Wypożyczalnie miałyby docelowo być czynne 24h na dobę i pozwalać na wypożyczenie roweru przez zautomatyzowany system. Taki pomysł pojawił się już jako pomysł w budżecie partycypacyjnym, lecz nie zyskał odpowiedniego poparcia, a planowane na 2016 uruchomienie wypożyczalni miejskich nigdy nie nastąpiło. Pomysłodawcy nie zamierzają się jednak poddawać i nadal zbierają podpisy poparcia dla projektu.

Akcja ankietowa ma pokazać urzędnikom zakres poparcia dla akcji. Kwartalne utrzymanie rowerów ma kosztować ponad 170 tysięcy złotych.

Sport

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Macówna

Mnie to cieszy wielokrotnie będąc w poznaniu u znajomych korzystałam z takich rowerów i jest taniej i zdrowiej fajnie ze i w Olsztynie będzie taka opcja ja pierwsza zgłaszam się na testowanie